B32377A7107J020
Part Number:
B32377A7107J020
Description:
CAP FILM 100UF 5% 1.8KVDC RADIAL
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
10.925" (277.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
5.354" Dia (136.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
720V
Voltage Rating - DC :
1800V (1.8kV)