B32377A8256J050
Part Number:
B32377A8256J050
Description:
CAP FILM 3X25UF 5% 2.1KVDC RAD
Capacitance :
25 µF
Height - Seated (Max) :
7.972" (202.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
850V
Voltage Rating - DC :
2100V (2.1kV)