PCDGX48A125J635S
Part Number:
PCDGX48A125J635S
Description:
CAP FILM 125UF 5% 480VAC RADIAL
Capacitance :
125 µF
Height - Seated (Max) :
6.459" (164.05mm)
Lead Spacing :
1.375" (34.93mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.465" Dia (88.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V