B32559C1104J489
Part Number:
B32559C1104J489
Description:
CAPACITOR MKT RADIAL STRAIGHT
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)