C20AQGR6100AASK
Part Number:
C20AQGR6100AASK
Description:
CAP FILM
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3 mOhms
Height - Seated (Max) :
9.803" (249.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.740" Dia (95.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
780V
Voltage Rating - DC :
1700V (1.7kV)