EEC2S905HWNM07
Part Number:
EEC2S905HWNM07
Capacitance :
9 µF
Height - Seated (Max) :
1.496" (38.00mm)
Lead Spacing :
1.346" (34.20mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.457" L x 0.945" W (37.00mm x 24.00mm)
Tolerance :
-5%, +10%