B32561J8153J189
Part Number:
B32561J8153J189
Description:
CAPACITOR FILM MKT SILVERCAP
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.248" (6.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.433" L x 0.110" W (11.00mm x 2.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
630V