B32561J3224M189
Part Number:
B32561J3224M189
Description:
CAPACITOR FILM MKT SILVERCAP
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.165" W (11.50mm x 4.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V