44PKGR6300RASK
Part Number:
44PKGR6300RASK
Description:
63.0PF 750V
Capacitance :
300 µF
Height - Seated (Max) :
9.803" (249.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
440V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)