MKP18443334002
Part Number:
MKP18443334002
Description:
CAP FILM 0.033UF 400VAC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.524" (13.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.701" L x 0.287" W (17.80mm x 7.30mm)
Voltage Rating - AC :
400V