MKP18443474001
Part Number:
MKP18443474001
Description:
CAP FILM 0.047UF 400VAC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.563" (14.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.701" L x 0.327" W (17.80mm x 8.30mm)
Voltage Rating - AC :
400V