MKP18444684001
Part Number:
MKP18444684001
Description:
CAP FILM 0.68UF 400VAC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.957" (24.30mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.626" L x 0.551" W (41.30mm x 14.00mm)
Voltage Rating - AC :
400V