44PLGR6200RASJ
Part Number:
44PLGR6200RASJ
Description:
62.0PF 500V
Capacitance :
200 µF
Height - Seated (Max) :
4.685" (119.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V
Voltage Rating - DC :
700V