44PUGR5330RASK
Part Number:
44PUGR5330RASK
Description:
.053UF 1700V
Capacitance :
33 µF
Height - Seated (Max) :
5.866" (149.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
780V
Voltage Rating - DC :
1700V (1.7kV)