ECW-H16752JVB
Part Number:
ECW-H16752JVB
Description:
CAP FILM 7500PF 5% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
7500 pF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.295" W (23.00mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)