ECW-H16912RHV
Part Number:
ECW-H16912RHV
Description:
CAP FILM 9100PF 3% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
9100 pF
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.315" W (23.00mm x 8.00mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)