ECW-H16103RJV
Part Number:
ECW-H16103RJV
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.315" W (23.00mm x 8.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)