MKP385E2822AJFM2B0
Part Number:
MKP385E2822AJFM2B0
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 2KVDC RAD
Capacitance :
8200 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
320 mOhms
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200, Y2
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)