ECW-H8153HV
Part Number:
ECW-H8153HV
Description:
CAP FILM .015UF 3% 800VDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.476" (12.10mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.606" L x 0.244" W (15.40mm x 6.20mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V