CB042I0103KBC
Part Number:
CB042I0103KBC
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC 2220
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V