ECW-F2394RHA
Part Number:
ECW-F2394RHA
Description:
CAP FILM 0.39UF 3% 250VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.307" W (13.00mm x 7.80mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V