MKP385E33385JFP2B0
Part Number:
MKP385E33385JFP2B0
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 850VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95 mOhms
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
850V