ECQ-E2225KFW
Part Number:
ECQ-E2225KFW
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.839" (21.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V