ECQ-E10393KFB
Part Number:
ECQ-E10393KFB
Description:
CAP FILM 0.039UF 10% 1KVDC RAD
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.827" L x 0.276" W (21.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)