ECQ-E4394JFB
Part Number:
ECQ-E4394JFB
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.803" (20.40mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V