ECQ-E1105KFW
Part Number:
ECQ-E1105KFW
Description:
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.264" W (12.00mm x 6.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V