MKP385E41040KF02W0
Part Number:
MKP385E41040KF02W0
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
47 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V