MKP385E41040JFP2B0
Part Number:
MKP385E41040JFP2B0
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
47 mOhms
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V