ECQ-E12103KF
Part Number:
ECQ-E12103KF
Description:
CAP FILM 10000PF 1.25KVDC RADIAL
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.827" L x 0.197" W (21.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)