ECQ-E12272KF
Part Number:
ECQ-E12272KF
Description:
CAP FILM 2700PF 10% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
2700 pF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.610" L x 0.256" W (15.50mm x 6.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)