ECW-FA2J274JQ
Part Number:
ECW-FA2J274JQ
Description:
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.705" (17.90mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.717" L x 0.307" W (18.20mm x 7.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V