MKP385E2682AKFP2B0
Part Number:
MKP385E2682AKFP2B0
Description:
CAP FILM 6800PF 10% 2KVDC RAD
Capacitance :
6800 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
386 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.594" (15.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200, Y2
Size / Dimension :
0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)