ECW-F2W394RKA
Part Number:
ECW-F2W394RKA
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 450VDC RADIA
Capacitance :
0.39 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.319" W (13.00mm x 8.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V