B32560J1105M000
Part Number:
B32560J1105M000
Description:
CAP FILM 1UF 20% 100VDC 2DIP
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.217" W (9.00mm x 5.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V