ECW-FD2J394KB
Part Number:
ECW-FD2J394KB
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.280" W (17.80mm x 7.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V