ECW-F2W334KAQ
Part Number:
ECW-F2W334KAQ
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 450VDC RADIA
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.657" (16.70mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.299" W (13.00mm x 7.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V