B32562J6474M000
Part Number:
B32562J6474M000
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.366" (9.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.650" L x 0.287" W (16.50mm x 7.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V