ECW-FA2J184J4
Part Number:
ECW-FA2J184J4
Description:
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.461" (11.70mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.717" L x 0.256" W (18.20mm x 6.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V