ECW-FD2J334KQ
Part Number:
ECW-FD2J334KQ
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.260" W (17.80mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V