LDEEC2100KA5N00
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
LDEEC2100KA5N00
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 100VDC 1812
Manufacturer :
KEMET
Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
10000 pF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
High Temperature
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.185" L x 0.130" W (4.70mm x 3.30mm)
Termination :
Solder Pads
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V