ECQ-E4224JFW
Part Number:
ECQ-E4224JFW
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.232" W (18.50mm x 5.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V