ECQ-E10223KE
Part Number:
ECQ-E10223KE
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 1KVDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.610" L x 0.295" W (15.50mm x 7.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)