ECQ-E10222KFB
Part Number:
ECQ-E10222KFB
Description:
CAP FILM 2200PF 10% 1KVDC RADIAL
Capacitance :
2200 pF
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.610" L x 0.236" W (15.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)