ECW-F2274RJA
Part Number:
ECW-F2274RJA
Description:
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance :
0.27 µF
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.268" W (13.00mm x 6.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V