MKP385E2332AKF02W0
Part Number:
MKP385E2332AKF02W0
Description:
CAP FILM 3300PF 10% 2KVDC RAD
Capacitance :
3300 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
796 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200, Y2
Size / Dimension :
0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)