ECW-H8162RJV
Part Number:
ECW-H8162RJV
Description:
CAP FILM 1600PF 5% 800VDC RAD
Capacitance :
1600 pF
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V