ECW-H8132RJV
Part Number:
ECW-H8132RJV
Description:
CAP FILM 1300PF 5% 800VDC RAD
Capacitance :
1300 pF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V