ECQ-E6124JF3
Part Number:
ECQ-E6124JF3
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.248" W (18.50mm x 6.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V