MKP385E2102AJFM2B0
Part Number:
MKP385E2102AJFM2B0
Description:
CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RAD
Applications :
Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
1000 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.626 Ohms
Features :
High Temperature
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)