ECQ-E2125KF3
Part Number:
ECQ-E2125KF3
Description:
CAP FILM 1.2UF 10% 250VDC RADIAL
Capacitance :
1.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.823" (20.90mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.315" W (18.50mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V